23 Mayıs 2022 Pazartesi

AĞAÇ EV SOHBETLERİ ( BU KEZ KONU BENDEN )

 Bu sefer ki Ağaç Ev Sohbetleri konusu benden :))

"Pandeminin en cafcaflı olduğu, yasakların hayatımızı dört duvara hapsettiği günlerde edindiğin ve hala devam eden bir hobin oldu mu? Ya da neler neler denedin anlat bakalım"

Bir sağlık çalışanı olarak ben çok fazla evde vakit geçiremedim elbette. Daha ziyade çalışarak geçti pandemi sürecim. Ama yine de o ilk kapanmalarda panikle neler neler yaptım şimdi bakınca kendim bile şaşırıyorum.


1- Evde ekmek, pide, unla yapılabilecek ne varsa yapmayı öğrendim. Sürekli bir sıcak hamur kokusu vardı evde. 

2- İnternet üzerinden yoga yapmaya başladım. Çetin Çetintaş videoları ile çıktığım yolculuk ilk zamanlarda beni oldukça mutlu ediyordu sonra sıkıldım. 

3- Motif örerek kendime battaniye ördüm. Yaptıklarımın içinde en sevdiğim iş bu oldu sanırım.

4- Evin bir duvarını instagramda gördüğüm bantlama tekniği ile rengarenk boyadım. Çok zevkliydi ama oldukça acemi işi oldu. Olsun hala duvar o şekilde duruyor.

5- Eve koşu bandı aldım. Bir hevesle yürüyüş yapıyordum ondan da sıkıldım :) Sanırım spor sevmiyor bünyem

6- Ve elbette kilo aldım. O kadar çok yemek tarifi denedik ve yedik ki sonunda artı 9 kilo ile pandemiden çıktım. Ve sanırım devam eden tek alışkanlığım yemek yemek :))

12 yorum:

 1. Çok güzel bir konu öncelikle. Bu hafta içinde yazacağım çünkü benimde hobilerim oldu. Hobilerimin yanı sıra kilo alma işini ben de başarıyla gerçekleştirdim:)

  YanıtlaSil
 2. hahaaa çok tatlı yazmışsın, kilo hobin de şekermiş :)

  YanıtlaSil
 3. yine bulursun yaaa ağaç ev sohbeti konusu sonra yine istediğin zaman :)

  YanıtlaSil
 4. Şimdi ben de aldığım kiloları verme çabasındayım:)

  YanıtlaSil
 5. Banada bak kilo kattı. Ama verdim sporla.
  :))

  YanıtlaSil
 6. 1 numara pek çok evde cereyan etti sanırım :)) Ben de en çok youtube videoları izleme alışkanlığı edindim. Çok güzel bir konu önermişsin Sevda. Emeğine sağlık :))

  YanıtlaSil
 7. Pandeminin en iyi tarafı aşırı yemek yemek, en kötü tarafı ise aşırı kilo almak sanırım:)

  YanıtlaSil
 8. Sürpriz sonlu olmuş :) Dolu dolu geçirmişsiniz bu süreci, ne güzel. Duvara yaptığınız çalışmayı merak etmedim değil :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. instagram hesabım sevdaunlu78 eklersen duvar reelsı orda :)

   Sil
 9. Ekmek olayına ben de el atmıştım bir ara ama çabuk sıkıldım. Bir de sıcak olunca yediriyor.

  YanıtlaSil
 10. aa ekmek yapmayan kaldı mı pandemi de:))

  YanıtlaSil
 11. Mayalanma sürecini çok sıkıcı bulduğum için hiç girmiyorum ekmek vb işlere. İyi de oluyor sanırım :D Pandemi de hobi edinmek bir yana mevcut hobileirmi bile bıraktım ben. Gitar kursuna gidiyordum, iptal oldu; kitap okuyordum, sıkıntıdan uzunca süre elime alamadım; doğa yürüyüşü kulübüne üyeydim, yasaklara adım atamadık. Yeni hobi olarak ne edindim diye düşündüm ama aklıma bir şey gelmedi. Balkonda salıncakta müzik dinleyip blog okuyarak geçirdim zamanımın çoğunu. Sayılır mı :D

  YanıtlaSil