1 Haziran 2018 Cuma

#RamazandaNutellaSofranda

FikriMühim olduğumdan beri ara ara deneme ürünlerine ait kitler gönderildiği oldu bana. Birkaç çalışmada birlikte yaptıklarımız beğeniliyor olacak ki en son Nutella Türkiye ve FikriMühim işbirliği ile gerçekleştirilen RamazandaNutellaSofranda etkinli için seçildim.

İlk önce içinde kocaman bir nutella, tariflerin yer aldığı kartlar ve harika bir not defterinin olduğu kargom geldi.


İçindeki kartları eşimizle dostumuzla paylaşmamız ve nutellalı lezzetleri sofralarında denemelerini sağlamamız gerekiyordu. Ben de bu keyifli çalışmaya annemle başladım. Ona karları verdiğimde ilk fırsatta deneyeceğine söz verdi. Hatta biz bu fotoğraf karesi ile instagram üzerinden yapılan yarışmayı da kazanarak krep tavası almaya hak kazandık :)) Canım annem 


Ben de verilen söz tutulmalı diyerek hemen kargomun geldiği gün babamın çok sevdiği muhallebili kadayıf tarifimi nutella ile süsleyerek harika bir sunum yaptım.


Tarifine gelince: 
250 gr tel kadayıf ( hazır kavrulmuş aldım)
2 yemek kaşığı toz şeker
1 su bardağı ceviz içi
2 yemek kaşığı tereyağ

Bu malzemeleri tavada iyice birbirleri ile özdeşleştirdim.

Sonra 1 paket dr.outker muhallebiyi kutu üzerinde yazan ölçülerde pişirdim. Kuplarıma önce kadayıf sonra muhallebi sonra tekrar kadayıf olacak şekilde servise hazır hale getirdim. Sonrasında da krema enjektörüne doldurduğum harika nutella ile süsleme yaptım. Gerçekten ben yaptım diye demiyorum ama muhteşem oldu. Denemelisiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder