12 Şubat 2019 Salı

DÜNYA BİR GÜN HEPİMİZE DAR GELECEK

Dün haberleri izlerken gelecek günlerin insanlık ve diğer habitat için ne kadar zor olduğunu bir kez daha görmüş olduk.

Dikkatinizi çekti mi bilmiyorum ama sayıları yüz kadar kutup ayısı dün açlık sebebiyle kutupları terk ederek Rusya'nın Novoya Zemlya bölgesine indi. Çöplere, insanların yaşam alanlarına ve insanlara saldırdılar.

Hayvanlar aç...
İnsanlar çok...
Yaşam haklarına saygımız yok...
Ve bence bu şekilde yaşayacağımız gün de yok..

Çocuklarımıza ne bırakıyoruz.

16 yorum:

 1. çocuklarımıza sahi ne bırakıyoruz

  YanıtlaSil
 2. Insanoğlunun ac gozlulugu olmasa aslında bu dünya hepimize yeter.

  YanıtlaSil
 3. Yeni nesiller için dünyamıza sahip çıkalım...#dogaya #çevremize #dunyamıza #kardeşliğe #

  YanıtlaSil
 4. Hep derim "İnsan gezegenin mikrobudur! Verdiğimiz zararlar da bunun kanıtı..."

  YanıtlaSil
 5. insanlar diğer canlıları yok sayarak bencilce yaşamaya devam ediyorlar.

  YanıtlaSil
 6. Gerçekten de geleceğe ne bıraktığımızı sorgulamak lazım... Önlemler de yeterli olmuyor ne yazık ki..

  YanıtlaSil
 7. aklı selim anne ve babaların geleceğe dair en büyük korkuları bu olsa gerek...
  ben ve eşim var gücümüzle çocuklarımıza insan gibi insan olmaları adına elimizden gelen ne varsa veriyoruz. Bir parça sabırlı ve güçlü olmaları, kendi ayakları üzerinde durabilmeleri adına aklımıza gelen, tecrübelerimizden, sosyal hayattan örnekler ile anlatımlar yapıyoruz. zira zavallı çocuklarımızı zor bir gelecek bekliyor. Tüm bunlar küçük bir hazırlık olur mu bilemeyiz tabi. tanrı yardımcıları olsun..

  YanıtlaSil
 8. Evet yine güzel bir yazı
  hepimiz dünyaya aglayarak geldik etrafımızdakiler mutluluktan gülücükler saçmakta idi birgün gelecek her canlı gibi terki diyar terki dünya eyleyecegiz bu dünya bize evlatlarımızdan torunlarımızdan ve diger canlılardan emanet bize ait degil emanete sahib çıkıp mutlu olmaya ve mutlu etmeye bakalım iyi çalışmalar
  "www.tolum.site "

  YanıtlaSil
 9. Allah sonumuzu hayır etsin

  YanıtlaSil
 10. Çok haklısınız. Çocuklara bırakılacak kirli ve yaşanmaz bir dünya kaldı ancak. Çok duyarsız insanlar var. Basit bir çöpü yere atmayı, çok normal sayıyorlar. Halbuki geniş düşünseler, o çöpler sağda solda birikip, denizlere kadar yayılan bir kirlilik bırakıyor. İsraf diz boyu, bencillik hat safhada. Maalesef zor günler bekliyor dünyayı.

  YanıtlaSil
 11. Bu günlerde dikkatimi çeken bir konu eskiden şunu nesli tükendi kutuplar şöyle eriyor vb gibi haberleri artık hiç duymaz olduk. İnsan bu haberleri duyamayınca ister istemez acaba işler çok daha kötüye mi gidiyor da bunlar artık haber yapılmıyor diye düşünmeden edemiyor.

  YanıtlaSil
 12. maalesef geleceğimiz için ne bırakıyoruz , koca bir hiç

  YanıtlaSil
 13. Halen bir umut var, yapılacak çok şey var. Eminim birileri bu konu için bir yerlerde faydalı çalışmalar yapıyordur. Aksini düşünmek istemiyorum.

  YanıtlaSil
 14. çocuklarımıza berbat bir dünya bırakıyoruz malesef:(

  YanıtlaSil
 15. Her gün daha kötüye gidiyor ve bu konuda üstüne düşeni kimse yapmıyorm Şuursuzca arabaya binmeye, parfüm kullanmaya, plastikleri hayatımızın her alanına sokmaya ve saymakla bitmeyecek daha onlarca şey yapmaya devam ediyoruz. Umarız bu tarz yazılarınız bilinç sağlar...

  YanıtlaSil