27 Şubat 2015 Cuma

BEŞİKTAŞK

     


                                             


Destan yazdık...
Yazmaya devam edeceğiz...

18 Şubat 2015 Çarşamba

OFFFFFFFFFF OFFFFFFFFFFFFFFFFF

     
içimdeki acının tarifi yok. tıpkı kanadı kırılmış bir kuş misali çırpınıyor kalbim. insanım ben...bir çoğunuza inat İNSANIM hala. ayıplarım, yanlışlarım,günahlarım elbette var. ama vahşete sessiz kalmayacak kadar, ne olursa olsun savunmasız bir kadına yapılan iğrençlikleri haklı bulmayacak kadar, Allah'tan korkacak kadar İNSANIM.
Özgecan, Güldünya, Ayşe Paşalı ve daha kimler kimler...Yok mini etekmiş, yok erkek arkadaşı varmış, yok zartmış yok zurtmuş. Anlamıyorum arkadaş bu toplumun tüm kurallarımı kadınlara, tüm dini yasaklarda mı kadınlara. Erkekler ne b... yeseler birşey olmuyor mu? Her türlü lekelenen, utanılan,karalanan,öldürülen neden kadın oluyor?
Hadi çaresiz savunmasız bir kadına saldırmaktan korkmayacak kadar adisiniz Allah'tanda mı korkmuyorsunuz? 18.02.2015 / Sevda / Yalova

17 Şubat 2015 Salı

YALOVA'DAN HALUK LEVENT GEÇTİ...


Haluk Levent Türkçe Rock müziğin en sevdiğim sesi...Çocukluğum onun şarkılarıyla geçti desem yeridir yani. Yalova'ya geleceğini duyduğum anda hava soğuk falan demeden çoluk çocuk indik meydana. (bekledik ama üşüdük valla)Şarkıları, sesi, söyledikleri ile gerçek bir sanatçı olduğunu bir kez daha gösterdi bizlere. Tek kelimeyle harikaydı. 


Yıllar önce ben acil serviste çalışırken Haluk Levent yine Yalova'ya konser için gelmişti. Konser öncesi hastalanmış ve hastaneye gelmişti. Yatış yaptılar. Benim nöbetçi olduğum gece. Tanışma şansım olmuştu. O zamanlar selfie icat olmadığından ve akıllı telefonum olmadığından ki hala yok :) o anları ölümsüzleştirememiştim. Yıllar sonra tekrar görmek harikaydı gerçekten. 

16 Şubat 2015 Pazartesi

KARDEŞİM ÖZGECAN ASLAN

    

Gencecik pırıl pırıl bir kız çocuğunu daha sapık ruhlu insanların sapık emelleri uğruna kaybettik. Tecavüz girişimin de başarılı olamayınca neymiş efendim sinirlenmiş bıçaklamış, ölmediğini görünce levye ile kafasına vurmuş, kendini kaybetmiş. Kim olduğu belli olmasın diye ellerini kesmiş yetmemiş babasıyla beraber benzin döküp kızı yakmış. Sonra da yakalanacağını internetten öğrenmiş.
Sapık ruhlu pislik ve onun destekçisi sözüm ona sanatçılar, gazeteciler. hala bir kadının giyim şeklinin, gülümsemesinin, yalnız başına dışarıda olmasının yanlış olduğunu düşünen örümcek beyinliler sizden sizin gibilerden nefret ediyorum. Bu dünyanın adaleti sizleri cezalandırmaya yetmeyecek biliyorum inşallah diğer dünyada yandıkça yanar ölür ölür yeniden dirilir ve tekrar ölürsünüz.

Ve anneler lütfen oğullarımızı doğru düzgün yetiştirelim. Öz güvenli, başkalarına saygılı, kadını koruması gereken bir aciz mahluk gibi değil kendisi gibi yaratılmış ve saygı görmeye değer varlıklar olarak görmelerini sağlayalım.

Unutmayalım ki TECAVÜZ BİR İNSANLIK SUÇUDUR.
Cinayet hem suç hem günahtır.

                       

13 Şubat 2015 Cuma

OKUMA ODASI / KANATLARINI ARAYAN MELEKLER

           Aşklı meşli amerikan kitapları okumaya iyi alıştım sanırım. Yıllardır sosyal içerikli bir şey okumadığımı farkettim bu satırları yazarken. Hak verirsiniz ki hayat yeterince yoğun ve stresli iken bir de ağır kitaplarla kendimi yormak istemiyorum.
Geçenlerde kütüphanesi bestseller dolu olan sevgili komşum Leyla'dan aldım bu kitabı. Bir kasabada yaşanan olayları ve olaylar içerisinde birbirlerine deli gibi aşık olan bir adam ve kadını anlatıyor.
Yorulmadan okuyabiliyorsunuz.

11 Şubat 2015 Çarşamba

KÖPÜKLÜ KAHVE KREMASI / NESTLE

Fikri Mühim üyesi olarak bazı anketlere davet ediliyorum zaman zaman.Geçenlerde kahve kreması anketine katıldım. Anket sonrasında bir ürün beklemediğimi itiraf etmeliyim ama Fikri Mühim beni şaşırttı.Kargodan gelen kutu içerisinde Nescafe Classic ile Dünyada ve Türkiye'de ilk olarak piyasaya sürülen bol köpüklü Nestle Coffee Mate vardı.hemen facebook hesabımdan bilgi paylaştım ve denemek isteyen arkadaşlarımın "hadi kahve yapta içelim" tekliflerine maruz kaldım.  Kahve fincanına paket üzerinde ki tarife göre önce 1 tatlı kaşığı Nescafe Classic, 3 tatlı kaşığı Nestle Coffee-Mate koyup sıcak su ekledim. Karıştırdıkça kahve fincanın üstünde köpük oluştu.Kokusu ise gerçekten oldukça davetkardı :))

Beraber tadım yaptığım arkadaşlarımın ilk yorumları "harika kokuyor ve hımm içimi çok rahat" şeklinde oldu. Şahsen ben de çok ama çok beğendim. Akşam eve gittiğimde kahve sapığı küçük oğlum paketi gördü ve hemen denemek istediğini söyledi. O da gerçekten çok beğendi.Hepinize bu soğuk kış günlerinde tavsiye ederim. Kitap okurken harika oluyor gerçekten. 


10 Şubat 2015 Salı

BİR ŞİİR BİR OYUN


                                       
dün elektrik kesilince evde isim şehir hayvan oynadık...oğlumdan ve benden seçmeceler..bilin bakalım neyi hangimiz yazdık tongue ifade simgesi
T 'den bitki : tarhana (tarhana bitki mi len ? tabi anne çorbası bile yapılıyor) 
V' den eşya : Votka şişesi
F' den renk : Farklı renk
O' dan eşya : Babannemin snaypırı Oklava

**********************************************************************************************************************************
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             

sorsaydın söylerdim iyi olmadığımı ve

sorsaydın bilirdin sorunun sen olmadığını...
umursamadığın her saniye,
uzaklaşıyoruz gitgide...ve bir masal,
başlamadan bitiyor,elmalar bile düşmeden yere...S.ÜNLÜ

9 Şubat 2015 Pazartesi

OKUMA ODASI / ALDATMAK

                    

Paulo Coelho'nun son kitabı "Aldatmak".
Geçen hafta sonu elime almamla bitirmem bir oldu kitabı. Linda adında genç, güzel,zengin,evli,çocuklu ama bir türlü mutlu olamayan bir kadının kendi iç hesaplaşmasını ve kocasını aldatması ile başlayan kafa karışıklığını anlatıyor. Bir erkek olarak Paulo'nun kadın ruhunu bu kadar iyi anlatmış olmasına şaşırdığımı söylemeliyim. Bir kadın gibi hissedip bir kadın gibi yazılmış kitap.
Gerçekten insan okurken her şeye sahipmiş gibi görünen insanların bile aslında sandığımız kadar mutlu olamadığını anlıyor.

       

Ben kitabı hepinize öneririm. Aldatma sahneleri bizim kültür yapımıza çok uygun olmasa da kadın olarak içimizde yaşadığımız tükenmişliği birilerinin kaleme alması oldukça şaşırtıcı olmuş.

2 Şubat 2015 Pazartesi

OKUMA ODASI / SEN YOKKEN

       Kristin Hannah'ın pek çoğumuza ilham olacağını tahmin ediyordum. Ateş Böceği Yolu ile anlattığı hikaye hepimizi derinden sarsmıştı. Sen Yokken kitabını okurken bu hikaye geldi gözlerimin önüne. Birbirini kardeş gibi seven iki arkadaşın dramatik hikayesi. Tek farklı tarafı karakterlerin Türk olması.


Fena değil kitap olarak. 368 sayfayı Yalova'da fırtına sebebiyle elektrik olmaması sebebiyle cumartesi sabah başlayıp akşam on gibi bitirdim. Bazı sayfalarda gözlerim yaşardı. Ama çok edebi olduğunu söyleyemem.