23 Nisan 2014 Çarşamba

YARALI YAVRU KEDİ

               

Oğlum dört gün önce dışarıda top oynarken karganın ağzından yere düşen bir kedi yavrusu buldu. Panik içinde eve geldi ve "-anne bir kedi buldum her yeri kan içinde nolur onu iyileştir" dedi. Kıyamadım. Getirmesini söyledim. Gerçekten karşılaştığım manzara kötüydü. Minicik belli ki yeni doğmuş bir yavruydu ve yüzü, gözleri kan içindeydi. Hemen batikon ile yaralarını temizledim ve evde bulunan yara kreminden (fito krem) yaralarına sürdüm. Isınması için sardık. Ağzına enjektör ile süt damlattık. Ama yutmakta çok zorlandı. Bir süre kendi haline bırakalım dedim, belli ki çok korkmuştu, sürekli ağlıyor ve titriyordu.
Dört gün evde ısıtarak, doyurmaya çalışarak, pansumanını yaparak sahiplenmeye çalıştık. Adını "Portakal Suyu" koyduk. Gelin görün ki yavrucak yeme eylemini bir türlü gerçekleştiremedi.Etrafta emziren anaç bir kedi arandım durdum. En sonunda iş yerinin yanında bir anne kedi gördüm, hemen yavruyu onun yanına getirdim belki sahiplenir diye ama nafile hiç ilgilenmedi bile. Durum gittikçe kötüye gitmeye başlayınca vicdanım sızlamaya başladı.
Ben de 153 hattını arayarak Yalova Belediyesi Veteriner İşleri ekiplerine ulaştım ve yardım istedim. Sağolsunlar hemen geldiler, yavruyu teslim aldılar. Umarım Portakal Suyu iyileşir ve bir gün bir yerde karşımıza çıkar :))

7 yorum:

EMİNE ÖZTÜRK dedi ki...

yüreğinize sağlık.. umarım kurtulur ufaklık..

Handan dedi ki...

Oy canım.. Umarım iyileşip büyür Portakal Suyu:-)

Vintıc Wiç dedi ki...

İnanılmaz tatlı bir şeymiş bu, fotoğrafı görünce çıldırdııım :) Umarım bir an önce sağlığına kavuşur bu minik.. belediye sonrasında ne gibi bir prosedür uyguluyor biliyor musun, keşke sahiplendirme için haber salsalar da el birliğiyle sıcacık bir yuva bulsak. :)

Havva Peynirci dedi ki...

offf ya

Ozan dedi ki...

umarım iyileşir...

Necla Solen dedi ki...

Yaralı kedinin sonraki akibetini öğrenmek mümkün mü? Ne yapıyor acaba?

Burcu dedi ki...

Çok da güzelmiş yavrucak...umarım biran önce iyileşir...siz sahip çıkmasaydınız belki de çoktan uçup gidecekti...yüreğinize sağlık...