#hergün10binadım

Birkaç yıl önce katıldığım bir etkinlikte konuşma yapan yaşlı bir teyze şöyle demişti:

-"Yürüyebiliyorken yürüyün, koşabiliyorken koşun..Çünkü sonra yapılamıyor"

Çok etkilenmiştim. Gerçekten kendimizi hep genç hep Ajda Pekkan gibi kalacakmışız zannediyoruz. Oysa hayat biz sıradan insanlar için fazla sıradan. Yaşlanıyoruz. Yaşlanacağız. Yer çekimi diye birşey var. Hiçbir şey gençlikteki gibi olmayacak.

İşte o zamandan beri nerede bir yürüyüş etkinliği var orada olmaya çalışıyorum. Yürüyorum, eğleniyorum, iki sağlıklı bacağımın yürürken bana zorluk çıkarmayan kalbimin kıymetini bilerek yürüyorum.

Bu hafta sonu önce Halk Sağlığı Müdürlüğü'nün 8 km Kurtköy-Kapılı Çınar yürüyüşüne katıldık ailece. Hem yürüdük hem de orman meyvelerinden yedik bolca. Eski dostları gördük. Şımardık. Güldük. Çok güzeldi her şey.


Bugün de İl Sağlık Müdürlüğü'nün yürüyüş etkinliğine katıldım. Bu sefer şehir merkezinde kısa bir yürüyüştü ama yine dostlarla bir arada oldukça eğlenceliydi.
Sonrasında da balıkçılarda balık ekmek yedik. Yorumlar

Yazdan Kalan dedi ki…
Umarım yeni nesillere de orman içinde yürüyüş parkuru bırakılır. Bu iştahla her yer bina dolacak diye korkuyorum. Hareket güzeldir, bilgisayar başında uyuşup kalıyoruz.
Ufuk Parlak dedi ki…
Henüz yapabiliyorken yürüyüş, koşu, bisiklet gibi her mekanda yapabileceğimiz nispeten basit spor aktivitelerini sık sık yapmalıyız, katılıyorum.