BİR GARİP RUH HALİ

Bir kedi sahibi olalım dedik.
Ama barınaktan falan almayalım o bizi bulsun istedik.
Ve biz bu kararı aldıktan birkaç gün sonra Karbonat sokakta oğlumun ayaklarına dolanarak kendini bizim eve yatılı yerleştirdi.


Karbonat kırma bir kedi. Van Kedisi ile Tekir karışımı. Bir gözü yeşil diğeri mavi. Veterinere ilk götürdüğümüzde hekim çok şanslı olduğumuzu çok özel bir hayvanın bize geldiğini söyledi.

Onunla oyun oynamak, yaramazlıklarını seyretmek, evde ki varlığını hissetmek bizim için bir rutin oldu. Yaklaşık 3 aydır bizimle beraber. Bu yaz tatiline bile birlikte gittik. Yol boyu küçük sıkıntılar yaşattıysa da öyle önemli bir sorun olmadan beraber on gün deniz tatili bile yaptık.


Ona evin bir balkonunda yer yaptık. Tuvaleti, yemek yeme alnı olarak orayı kullanıyor. Onun dışında evin her yerinde gezme hakkı var. Çok ama çok temiz bir hayvan. Bir kez bile tuvaletini kumundan başka bir yere yapmadı. Yemekten sonra mutlaka kendini temizledi. Aşılarını yaptırdık. Tırnaklarını kestirdik.

Buraya kadar herşey ne kadar güzel değil mi? Bugün sabah Karbonat bir kaza geçirdi. Balkondan aşağı düştü. Sesini duyup aşağı koştuğumuzda arka ayaklarının üzerine basamadığını ve inlediğini gördük. Halbuki daha dün koynumda uyumuştu yavrum...


Yalova Belediyesi'nin Haybulans hizmetini duymuştum. Hemen 153 hattından aradım. Bir veteriner eşliğinde eve geldiler. Oğlumuzu aldılar. Sanırım durumu çok ciddi. Sabah sabah o kadar üzüldük ki anlatamam. 

Bir hayvan sahibi olmak ne değişik bir duyguymuş meğerse. Eskiden kedi sevenleri hiç anlamazdım. Ta ki eve bir yavru gelip ailenin bir parçası olana kadar.

Canım yavrumuz Karbonat'ımız umarım bir an önce iyileşirsin. Seni şimdiden çok özledim...

Yorumlar

Yağmur Tozu dedi ki…
Çok tatlı bir kedin var. Allah şifa versin.
Handan dedi ki…
Ooo canım ya,geçmiş olsun.