29 Mayıs 2015 Cuma

YAZ SALATASI

Sağlıklı yaşamak, sağlıklı beslenmek elbette çok önemli. Ama çalışan bir ev hanımı olunca bunu başarmak ekstra çaba gerektiriyor. Eve gelir gelmez aç kurtlar gibi gözümün içine bakan iki çocuk bir de koca olunca en kolay en hızlı ne yapabilirim arayışına giriyorum. Çoğu zaman geçiştiriyoruz öğünlerimizi aslında.

Eve özel televizyon hizmetlerinden birini aldık bir kaç ay önce. Bir sürü değişik kanal var. Zaplaya zaplaya 24 saat yemek yapan yabancı bir kanal buldum. Evde olduğum süre içerisin de aralıksız onu açık bırakıyorum. Adamlar enteresan çoğu zaman garip şeyler yiyorlar. Fakat bir tanesi çok hoşuma gidiyor. Savewithjamie harikalar yaratıyor. Adam hem ekonomik hem de lezzetli ve hızlı yemek yapmayı öğretiyor. Ayrıca sunumu da harika. Yemekleri pişirdiği kaplarla sofraya getiriyor. Herkes ortadan istediği kadar yiyebiliyor. Tam benlik :)

Dün onu izledikten sonra daldım mutfağa. Ve şöyle harika bir yaz salatası yapayım dedim.
Evde semiz otu vardı. Aldım ellerimle doğradım. Kaseye aldım. Üzerine nane, maydanoz, dereotu doğradım. Bir domatesi iri iri kestim.Sonra çörek otu serpiştirdim üzerlerine. Bol sızma zeytinyağı, nar ekşisi ve çok az tuzla işi bitirdim. Hem sunumu güzel hem kolay hem de oldukça sağlıklı oldu.
Eee ne var bunda diyebilirsiniz ama benim için nar ekşisi ve çörek otu salatada bir ilk oldu. Ve biz yemeye doyamadık. Jamie bu salatanın üzerine nar taneleri de koymuştu. Belki denemek istersiniz. Afiyet olsun.

22 Mayıs 2015 Cuma

Doğuş Otomotiv Trafik Hayattır!

Önemli olan ne kadar hızlı vardığınız değil, nasıl vardığınız... 
Trafikte aşırı hız yapmayın! Çünkü Trafik Hayattır!

Aşırı hız son yıllarda kazaya sebep olan unsurların başında yer alıyor. Özellikle gençlerin yaptığı trafik kazalarının çoğu aşırı hız nedeniyle meydana geliyor. Doğuş Otomotiv’in kurumsal sorumluluk markası Trafik Hayattır, ‘aşırı hız’ı konusunu ana mesajları arasına alarak projelerini kurguluyor.

Dünya Sağlık Örgütünün raporuna göre trafik kazalarındaki ölümlerin yaş grubu analizinde diğer ölüm nedenleri arasında 15-29 yaş grubu birinci sırada yer alıyor.  Bu durum gençlere yönelik trafik güvenliği kampanyalarının acil olarak arttırılması gerektiğini gösteriyor. Trafik Hayattır platformu bu noktada çok önemli inisiyatifler alarak önemli projeler geliştirdi; 4 senedir devam eden Trafik Güvenliği Uzaktan Eğitimi projesinin üniversitelerde seçmeli ders okutulmasının yanı sıra, 2014 yılında radyolarda yer alan ‘aşırı hız’ radyo spotu da dikkat çeken bir diğer proje oldu. İki projede birçok önemli ödül aldı. Bu ödüllerden en çok gurur veren ise 2014 Birleşmiş Milletler Genel Kurultay’ın da iki projenin Avrupa’da trafik güvenliğiyle ilgili örnek uygulama seçilmesi oldu.

Trafik Hayattır, ‘aşırı hız’ ile  ilgili projelerine yenisini ekledi ve her birinde farklı trafik güvenliği mesajlarının verildiği bir animasyon serisi üretti. Aşırı hız konulu animasyonda her gün trafikte rastladığımız hatalar vurgulanıyor.  Çocuğunu almaya giden bir babanın trafikte kalmasını ve sonrasında hız yaparak girdiği emniyet şeridinde kaza yapmasını anlatan animasyondan hepimizin çıkaracağı dersler var.

Bir boomads advertorial içeriğidir.

21 Mayıs 2015 Perşembe

Soma’daki “Toplumsal Dönüşüm Projesi” Onlarla Hayat Buldu!

Soma İçin Bir Olduk:  Çocukların yüzündeki gülümseme her şeye değer...

Allianz Türkiye, sivil toplum örgütleriyle el ele vererek, bölgede etkilenen vatandaşlara ulaşabilmek, onların yaralarını sarmak ve yeni başlangıçlarını desteklemek için Soma’daydı. Soma’da 2014’te gerçekleşen ve ulusumuzu derinden sarsan maden faciasının ardından, Afetlerde Psikososyal Hizmetler Birliği (APHB) ve Bilim Kahramanları Derneği (BKD) ile işbirliği yapılarak “Allianz SomaDA”yı (Soma Dayanışma Ağı) geliştirdi.

Soma faciasından en çok etkilenen yerlerden biri de Kırkağaç. Kırkağaç’ta yaşayan 12 yaşındaki Yiğit, okuldaki 12 arkadaşıyla birlikte bir bilim kahramanı ekibi kurdu. Önce yapamayacaklarından korktular. Çalıştılar, çalıştılar, çalıştılar, bilgisayarda yazılım geliştirip, legodan yaptıkları robotlarına yüklediler. Bu bilim yolculuğu, özgüven ve başarı doğru yeni başlangıçları müjdeliyordu.

Allianz SomaDA”yı kapsamında, BKD ile yapılan işbirliği sayesinde, Soma çevresinde, olaydan etkilenen 6 ilçedeki 16 okulun, Bilim Kahramanları Buluşuyor turnuvasına katılımı sağladı. 34 gönüllü öğretmen, 150’ye yakın öğrencinin oluşturduğu 17 farklı Allianz SomaDA takımını 4 ay boyunca turnuvaya hazırladı. Bu yolla, öğrencilerin normal hayata dönüşü desteklenirken, psikososyal ve kişisel gelişimlerine de katkı sağlanması amaçlandı.

Allianz SomaDA”nın bir ayağı da faciadan etkilenen ailelerin çoğunlukta olduğu Dursunbey’deydi. APHB ile yapılan işbirliği sayesinde, Dursunbey’de bir psikososyal destek merkezi açıldı. Çocuklara, yetişkinlere ve gruplara yönelik üç görüşme odası bulunan Dursunbey Psikososyal Destek Merkezi’nin hizmetleri, merkeze uzak bölgelere de ulaştırıldı.

 

Bir boomads advertorial içeriğidir.

13 Mayıs 2015 Çarşamba

DİLENCİ
unutma !
ben de senin gibiyim aslında.
çocuktum mutluydum
büyüdüm kırıldım.
Şimdi sen 
Sev beni...
ama acıyarak değil öyle
ya da sırf iyi hissedeyim diye de değil
sev içinden geldiği için,
sevilecek biri olduğum için,
sırf
ben olduğum için...
                                              11.05.2015/ Yalova / Sevda

11 Mayıs 2015 Pazartesi

FikriMühim / Gliss Million Gloss ile Milyonlarca Işık Yansıması

FikriMühim kampanyalarını seviyorum. Bir blogger olarak takip edildiğini bilmek ve yazdıklarına kıymet verildiğini görmek insanı mutlu ediyor.
İşte FikriMühim sayfası da beni unutmayarak onore etmeye devam ediyor.
Gliss Million Gloss ile Milyonlarca Işık Yansıması şampuanları raflarda yerini aldığında zaten dikkatimi çekmiş ve alışveriş listeme girmeyi başarmıştı. Öyle ki oğlumla şampuan yüzünden kavga eder olduk. Anne senin şampuanın çok güzel ben bunu kullanmak istiyorum diye kafasına boca ederek şampuanımı üç günde bitirmeye başladı. Gliss sesimi duymuş olacak ki bana bir koli içerisinde altı adet şampuan yolladı.


Bu şampuanın en sevdiğim yanı saçlarımı yumuşacık yapması ve elbette yaşattığı güzel duygu. İnsan gerçekten ışıl ışıl hissediyor kendisini.
Hepinize tavsiye ederim.