KARTEPE


 Aslında bu sene kış ciddi ciddi kış gibi ama yine de bir tepeye çıkalım boyumuzu aşan kar görelim dedik. Yalova'dan çıktık yola...
Kartepe İzmit'te bağlı bir kayak merkezi. Sanırım keşfedilmesi oldukça yeni. Çünkü 18 yıldır buralardayım üç beş yıl öncesine kadar böyle bir merkezden haberimiz bile yoktu.Her zaman Uludağ revaçtaydı.


Kartepe biraz daha halk için uygun. Fiyatlar, alanlar bizim gibi kar görmüş masum köylü modunda gezmeye gelenler için daha mantıklı. Uludağ'da bildiğin insanı öpüyorlar her fırsatta. Ben Uludağ'da bir bardak çaya 12 TL verdiğimi biliyorum o da yanlışlıkla :)Kartepe cumartesi günleri inanılmaz kalabalık oluyor. Gitmek için eğer mümkünse hafta içi bir günü tercih etmelisiniz. Kızakla kayılan pist o kadar kalabalıktı ki millet hep birbirine çarptı. Hatta şahit olduğum bir kazada kızakla bir bayana arkadan çarptılar, kadın havalandı ve belinin üzerine yere çakıldı. Baygınlık geçirdi. Jetski ile gelip götürdüler.
Benim oğlumunda kızakla ayağının üzerinden geçtiler. Botları parçalandı. Ayağı şişti.


Ama kar güzel. Oldukça yağmış. Pistler iyi. Fiyatlara gelince kızak kirası saatlik 20 Tl , snowboard 55 Tl, kayak 65 Tl....Telesiyej uzun tur 25 Tl kısa tur 10 Tl. Çay 2,5 Tl.


Yorumlar

Keşke Gerçek Olsa dedi ki…
Kartepe'yi biz de çok merak ediyoruz. Hafta sonu kalabalığını tahmin ettiğimden gözüm korkuyor ama yakın zamanda gideceğiz yine de :)
ATAHAN İLE HAYAT dedi ki…
harika bir gezi olmuş ücret bilgileri için teşkkürler
cam misket dedi ki…
yaa çok geçmiş olsun oglunuz iyidir İnşaallah. Kızak ve kayak fiyatları iyiymiş aslında ve evet Uludağ da kuzenlerle bizi de öpmüşlerdi artık nevalelerimizi alıp trekkıng e gidiyoruz sadece :))
Banuca dedi ki…
Kartepe eskiden Keltepeymiş, yani tesis filan olmadan önce :)
Bizim buradan sadece meteoroloji görünüyor, ve kar daha yüksek burada, üstelik çay da bedavaaa :))))