31 Aralık 2014 Çarşamba

MUTLU SENELER
2014 yılı beni çok üzdün...
o kadar ağladım ki bu sene en çok ülkem için ağladım...
ölen işçiler, ölen çocuklar, ölen iyi insanlar....
savaşlar, ezilen kadınlar, savaş mağduru çocuklar, suriye'de açım diye diye kameralar önünde can veren dede,...denizde boğulan göçmenler....kaçırılan çocuklar, pazarlanan hayatlar...ağladım 2014 git artık...2015 umarım sen daha az ağlatırsın beni...

30 Aralık 2014 Salı

YALOVA'DA KAR YAĞIYOR

                                 

Sonunda kar yağıyor...Yalova'da bütün bir yaz susuzluk çektiğimizden dört gözle yollarını gözlediğimiz kar sonunda yağmaya başladı.
Yılbaşına kar yağışı ile girmenin de yarattığı enteresan sevinçle birlikte üşüsekte keyfimiz yerinde...
Çok şükür mevsim normallerinde seyrediyor...

     

Biz keyifli olsakta bu soğukta dışarıda kalan bir sürü insan da var...Rabbim onlara acısın...Yardım edebilen herkes yardımcı olsun...Evsizleri, sokak hayvanlarını unutmayalım...
24 Aralık 2014 Çarşamba

ANGELİA JOLİE yeni idolümAngelina Jolie aslında çok fazla dikkatimi çeken biri olmamıştı. Fakat ufak ufak kendisine hayranlık duymama sebep olmaya başladı. Kadın dünyaca ünlü düşünsenize Brad ile evli, şahane güzel, parası var ama dünyanın bir sürü gailesini kendine dert edinmiş. Dünya üzerinde UNİCEF'in tüm yardım faaliyetlerinde aktif görev alıyor. Kendi kurduğu yardım vakfı ile çocuk ve kadınların yardımına koşuyor. Gelirinin yarısını sadece yardım için harcıyor. Kadın kanatsız melek yani.

                                         

Hele en son düğününde giydiği gelinliği görünce tamam dedim yeni idolüm bu hatun...Böyle bir güzellik olamaz...Gelinliği çocuklara boyatmak müthiş bir fikir değil mi?

22 Aralık 2014 Pazartesi

DİLEK LİSTESİ

Yeni yılda bloggerlar "wish list" adı altında liste paylaşırlar...Ama ben bunun adını Türkçe kullanmak isteyerek ( Dilek Listem ) 2015 için hazırlamak istiyorum.

Evet 2015 sıkı dur senden çok şey istiyorum :)

                                                                1-HUZUR
                                                                 2- SAĞLIK

                                  


                                                                3-TATİL

                           

                                                 4-AKILLI TELEFON
                                                          5-ARABA

                     


                                                  6-DÜNYA BARIŞI

                                 

                                       7- SOSYOLOJİDEN MEZUN OLMAK

                                           

                                                                 8-PARA

                             


5 Aralık 2014 Cuma

HASTA OLMAK

Bugün sabah doktora gittim. Doppler çekimi için. Ayak bileğimde başlayan ve hızla yukarıya doğru yayılma eğiliminde olan renk değişikliğinin sebebebini anlamak için. Doppler nedir derseniz damar ultrasonu diye özetleyebilirim sizin için. Ayak damarlarımın mevcut durumu ve kan akışı durumunun tespiti için yapılan bir tıbbi uygulama.Alt ekstremite doppler çekimi elbette ciddi bir iş. Ancak ben yine gülünecek bir şey buldum :)
Doktor çekime başladığında makineden gelen bir ses sonrasında büyük tuvaletinizi yaparmış gibi ıkınmanızı istiyor. Sonra rahat nefes bir daha ıkın :)
Yav mantıklı tabii. Ikınırsan damarlar daha belirgin olur. Ama bunu tuvalette kendi kendine yapmak en kolayı. Biri söylediğinde o kadar zor ki :=) 
Sağlıklı günleriniz olsun...

3 Aralık 2014 Çarşamba

GÜNAYDIN HEM DE SAHLEPLİSabah sabah resmen burnumda kokusuyla uyandım. Sahlep hımmm mis gibi tarçın kokusu. Kışın içmeyi en sevdiğim içimi ısıtan nostaljik milli içecek :)

Sahlep kokusuyla GÜNAYDIN demek istedim hepinize...