25 Mart 2014 Salı

SEVDİĞİMİZ BLOGLARI TANITALIM KAYNAŞALIM ETKİNLİĞİ

                                                   
Blog dünyasını ve bu dünyanın güzide bloggerlarını seviyorum. Blog yazarak daha önce hiç tanımadığım insanlar hakkında fikir sahibi oluyorum hatta arkadaş olduklarım bile var artık.

Biricit  "Sevdiğimiz Blogları Tanıtalım Kaynaşalım" etkinliği başlatmış. Ve sağolsun Atahan ile Hayat  beni sevdiğini söyleyerek beni mimlemiş.

Şimdi ben de takipte olduğum, sayfasına bakmadan geçmediğim blogları paylaşmak istiyorum.

 1-Necla Şölen

2-Bir

3-  Kedili Evin Tarzı

4- Kitapsız Kedi


21 Mart 2014 Cuma

KİŞİSEL BİLGİLERİNİZİ KORUMA ALTINA ALIN

LINE’da kullanıcı bilgi ve görüşmeleri 3G, 4G ve Wi-Fi dahil tüm ağlarda şifreleniyor!

Whatsapp’ın Facebook’a satılmasıyla birlikte kişisel bilgilerinin güvenliğinden endişe eden birçok kullanıcı alternatif uygulamalara yönelmeye başladı. Bu uygulamalar arasında öne çıkanlardan birisi de LINE. Uygulamada kullanıcı bilgi ve görüşmeleri 3G, 4G ve Wi-Fi dahil tüm ağlarda şifreleniyor.   LINE’ın iç denetim yönetimi alanında üç uluslararası sertifikaya (SOC2, SOC3 ve SysTrust) sahip olan ilk mobil mesajlaşma uygulaması olması da güvenlik standartlarına verdikleri önemin bir kanıtı niteliğinde.

Telefon Numaranızı Gizli Tutun

LINE’da kendinize özel bir ID belirleyerek telefon numaranızı kimselere vermeden iletişim kurabilirsiniz. Sizi LINE ID’nizi kullanarak ekleyen kişiler telefon numaranızı göremezler. LINE ID’nizi belirlemek için Diğer/Daha Fazlası > Ayarlar > Profil menüsünü kullanabilirsiniz.

Telefon numaranıza sahip kişilerin LINE arkadaşları listesine otomatik olarak eklenmek istemiyorsanız “Başkalarının Eklemesine İzin Ver” seçeneğini kapatabilirsiniz. Böylece sizi sadece LINE ID’nizi paylaştığınız kişiler ekleyebilir.

Tanımadığınız Kişilerin Sizi Rahatsız Etmesine Engel Olun

Anlık mesajlaşma uygulamaları kullananların korkulu rüyalarından birisi de yanlışlıkla alakasız bir mesajlaşma grubuna eklenmektir. LINE’da tanımadığınız kişilerin bulunduğu bir grup sohbetine davet edildiğinizde grupta bulunan kişiler telefon numaranızı göremiyor.

Tanımadığınız bir kişi size mesaj attığında LINE otomatik olarak  “Ekle”, “Engelle” ve “Şikâyet et” seçeneklerini sunuyor. Eğer size mesaj gönderen kişiyi tanımıyorsanız kolayca engelleyebiliyorsunuz.

Telefonunuz Yanınızda Olmasa Da Mesajlarınızı Koruyun

Yazışmalarınızı meraklı gözlerden korumak için LINE’a şifre koyabiliyorsunuz. Diğer/Daha fazlası > Ayarlar > Gizlilik ayarlarından “Şifre Kilidi”ni kullanarak LINE’ın her açılışta şifre sormasını sağlayabiliyorsunuz.

Ayrıca “Sohbet Odası Ayarları”ndan tüm sohbet geçmişinizi ve sohbetler içerisinde paylaştığınız tüm dosyaları tamamen silebiliyorsunuz.

Bir arkadaşınız LINE’dan size mesaj yazdığında bildirimin ekranda mesaj okunacak şekilde belirip belirmemesi ile ilgili ayarlarınızı da istediğiniz gibi düzenleyebiliyorsunuz. Bildirim ayarlarında yer alan “Önizleme göster” seçeneğini kapattığınızda, yeni bir mesaj geldiğinde ekranda gelen mesaj yerine “Bir mesajınız var!” yazısı görünüyor.

Paylaşımlarınızı Gizleyin

LINE’ı rakiplerinden ayıran bir diğer özelliği de ileti, fotoğraf, video, bağlantı gibi paylaşımların yapılabildiği, sosyal medya yapısına sahip Timeline ve Home özellikleri. LINE’daki Timeline ve Home hareketlerinizi yalnızca arkadaşlarınız görebiliyor. Ancak burada da iletilerinizin kimler tarafından görüntülenebileceğini belirleyebiliyorsunuz.

Timeline’ınızda paylaşmak istediğiniz iletinizi hazırlarken alt menünün en sağında bulunan “Kişiler” sembolüne tıklayarak iletinizin gizlilik ayarlarını yapabilirsiniz.

Nerede, Ne Zaman İsterseniz Güvenle Konuşun, Mesajlaşın!

LINE'ı tüm akıllı telefonlarda (iPhone, Android, Windows Phone, Blackberry, Nokia), tabletlerde ve hatta bilgisayarınızda bile kullanabilirsiniz.

Kullandığınız cihaza uygun LINE indirmek için: http://line.me/tr/download

Bir boomads advertorial içeriğidir.

DOSTLARIMAİşin en kötü tarafı siz yokken kime gideceğini bilememekmiş. Başım sıkıştığında, canın sıkıldığında, sevindiğinde, dedikodu yapmak istediğinde ne yapacağını bilememekmiş.
Mesela dün o kadar sıkıldım o kadar sıkıldım ki merdivenlerden aşağı inip koşa koşa yanınıza gelmek istedim. Off hadi bir kahve söyle içelim demek istedim. Ama öylece kalakaldım.
Biliyor musunuz daha önce Aslı ile ayrıldığımızda böyle olmuştu. Oda da kocaman bir boşluk olmuştu. Ama benim yanında sizler vardınız ve ben bu travmayı kolay atlatmıştım. Aslı'cım uzun süre alışmaya çalışmıştı yeni duruma.
Şimdi Aslı'nın durumunda ben varım. Ne yana baksam yabancı. Hiç biriniz yoksunuz. 
Ve ben sizi çok ama çok özledim.
                                                    

14 Mart 2014 Cuma

YENİ İŞ

                                        

Yaklaşık 17 yıldır aynı şehirdeyim. Bu şehir memleketim de değil üstelik. yaşamak için tercih ettiğimiz bir şehir. Burada geçen yıllar içinde on yıldır da aynı iş yerinde görev yapmaktaydım.
Sonra radikal bir kararla mevcut iş yerimden ayrıldım. Pazartesi gününden beri yeni bir mekanda, yeni insanlarla yeni bir işe alışmaya çalışıyorum. Bu saatten sonra yeniliklere alışmak zaman alacağa benziyor.
Özlediğim çok şey olacağı kesin. En çok arkadaşlarımı.
Bana şans dileyin.
Yeni ortama biraz alışayım yeni yazılarla sizlerle daha sık görüşeceğim.

4 Mart 2014 Salı

ALIŞVERİŞİN ADI ARTIK KAMPANYON

Bilgisayarın hayatımızda ki yeri artık yadsınamaz. Her fırsatta sosyal paylaşım sayfama girmeden, alışveriş sitelerine bakmadan kalkamıyorum başından. Ay ona da bakayım dur buna da bakayım derken ekran başında akıp giden zamanın ucunu kaçırıyorum çoğu zaman.
O kadar çok siteye üye olmuşum ki mail sayfama düşen mailleri incelemek bile onlarca dakikaya mal oluyor.

Ama artık alışveriş sayfaları arasında gezmekten, hangi ürün hangi sitede takip etmekten kurtuldum. Kampanyon.com ile en popüler alışveriş sitelerinin ve henüz keşfetmenizi bekleyen bir çok sitenin ürünlerine tek noktadan ulaşabiliyorum. Ulaşmakla kalmıyor bütçeme göre, zevkime göre filtreleme ve karşılaştırma yapabiliyorum.Her türlü ürüne tek noktadan ulaşmak, seçim yapabilmek, iade garantisi olduğunu bilmek ve kargo ile ayağıma gelen alışverişin keyfini çıkarabilmek için artık Kampanyon.com var.

Kadın modasının yanı sıra beyler, çocuklar ve sağlığınız için güzel ürünler alabilirsiniz. Yani seçenek o kadar çok :))İddia ediyorum bundan sonra alışverişin adı KAMPANYON olacak.Fiyat, renk, model ve marka seçenekleri ile sizleri kolayca cezbedecek harika bir site. Alışveriş yapalım derken üye olduğumuz onlarca web sayfasını tek seferde ekranımıza getirdiğin için teşekkürler Kampanyon.

Hadi siftah sizden bereketi Allah'tan ....


3 Mart 2014 Pazartesi

OKUMA ODASI

                                          

Bu hafta okuduğum ilk kitap Kimberly Freeman'a ait Kır Çiçeği Tepesi.
Bu tarz Amerkan bestseller kitapları sevmiyorum falan diye ahkam kesmek isterdim ama sanırım seviyorum bu tarzı ben. Beni hiç yormayan, kafamı ağrıtmayan hatta duygusallaşmama sebep olan kitaplar bunlar. Okurken ağladığımı bile itaraf etmeliyim. Bu kitapta sıfırdan hayata tutunan bir kadının, zor hayat şartları altında geçirdiği ömrünü, aşklarını ve kaybettiği evladını anlatıyor. Okurken seveceğiniz bir kitap.


                                                    

İkinci kitap kristin Hannah'tan Ateşböceğinin Şarkısı.
Serinin ilk kitabı olan Ateşböceği Yolu'nu salya sümük okuduğumu ve hepinize tavsiye ettiğimi beni takip edenler bilirler. Bu kitapta Kate ve Tully'nin yarım kalan hikayesini tamamlamanızı sağlıyor. Ağlamak garanti...