SUSUZLUK

     Yalova Kaymakamından sonra belediye başkanlığı savaşı ile meşhur olan bir şehrimizdi malumunuz. Şimdi ise Türkiye'de suyu biten ilk şehir olarak adımızı duyurmuş bulunuyoruz.
Evet evet şaka değil şehrin suyu bitti. Hem de tamamen bitti.


                             

Şehir küçük hatta Türkiye'nin en küçük şehri ama nüfus olarak özellikle yaz mevsiminde inanılmaz kalabalık. Arap popülasyonundan hiç bahsetmeyeceğim bile. Bazı akşamlar sahile indiğimizde kendimizi arap emirliklerinde gibi hissediyorduk.
Tabi küresel ısınma konusunda ben bildim bileli yapılan uyarıların şimdiye kadar hiç ciddiye alınmamış olmasıda ayrı bir durum.Kimsenin umrunda olmayan bir acil durum çığlığı.
Vatandaş olarak bizim bir türlü bilinçlenememiz diğer yandan ülkenin başındakilerin yerel idarecilerin mevcut durumu öngörememiş olmaları da ayrı. Herşeyde olduğu gibi nasılsa bu da bizi teğet geçer mantığı maalesef bu sefer olmadı.

  

Şimdide Yeşil Körfez Su Birliği diye bir kurum girdi hayatımıza. Suyun bitmemesi için önlem almayan bu kurum, olmayan suyu kısıtlama konusunda destan yazıyor.
Saat 10.00 - 18.00 arasında evlere su verileceğini sonrasında kesinti olacağını duyurdular. Anlayacağınız çalışan ev hanımlarının evini artık bok götürecek. Çünkü malum o saatlerde ben mesai tamamlıyor olacağım. Artık bitlenir miyiz, uyuz mu oluruz bilemiyorum.

                     

Yine tek umudumuz cuma sonrasında göğe açılan eller. Cümbür cemaat yağmur duası yapıyoruz. Sizinde aklınızda olsun ellerinizi her açtığınızda bol yağmur isteyin. Çünkü bundan kaçış yok, bugün bize yarın size...Allah korusun...


Yorumlar

ATAHAN İLE HAYAT dedi ki…
:) işten amirlerden izin alıp erken gitmek gerek eve :)
Rabbim yar ve yardımcımız olsun....