31 Ekim 2013 Perşembe

AŞK VE ÖLÜM

Bir kadın daha yaşamın baharındayken kanser olduğunu öğreniyor...
Eşi ile birlikte hastalığın üzerinde yarattığı değişimi fotoğraflayıp insanlara bu hastalığın ne menem bir şey olduğunu göstermeye karar veriyorlar...Ve ölüme kadar giden yolculuk kare kare belgeleniyor...

                 Bir kadının kanserle savaşının hikâyesi

                Bir kadının kanserle savaşının hikâyesi

               Bir kadının kanserle savaşının hikâyesi

              Bir kadının kanserle savaşının hikâyesi

             Bir kadının kanserle savaşının hikâyesi

            Bir kadının kanserle savaşının hikâyesi

           Bir kadının kanserle savaşının hikâyesi

          Bir kadının kanserle savaşının hikâyesi

          Bir kadının kanserle savaşının hikâyesi

Haber kaynağı: Radikal Gazetesi

28 Ekim 2013 Pazartesi

BEN 90 YAŞINDAYIM

                  

                                                            Güzel ülkem 90 yaşında...
                                                               Hepimize kutlu olsun....

25 Ekim 2013 Cuma

DÜNYA ASLINDA GÜZEL BİR YER

Bu sabahta her sabah gibi güne müzik ve gazete haberleri ile başladım. Türkiye'nin büyük gazetelerini bir bir gözden geçirirken onca haber arasında kalbimi yakalayan sıcacık iyiliksever bir haber buldum. Ve sizlerle paylaşmak istedim.
                                          6 yaşındaki çocuk, hasta arkadaşı için kitap yazdı

Yukarda resimleri olan bu kuzucuklardan birisi hasta. Tedavi için yardıma ihtiyacı var. Hastalığı sebebiyle anaokuluna gidemiyor. Onu çok seven arkadaşı annesine ve öğretmenine arkadaşını sorduğunda onun hasta olduğunu ve okula gelemeyeceğini söylüyorlar.
Ufaklık annesine arkadaşı için birşeyler yapmak istediğini söylüyor.Annesi de kapının önünde tezgah açıp limonata satmasını söylüyor.Ama bizim ufaklığın aklına yatmıyor bu fikir.Oturuyor ve arkadaşı için kitap yazıyor.Kitabın adı ÇİKOLATA...
Sosyal medya üzerinden tanıtımı yapılan ve satışa çıkan kitaptan bizim ufaklık tam 400.000 dolar kazanmış ve bütün parayı arkadaşının tedavisi için bağışlamış.
Bu arada ilgilenenler için web sayfası burada TIK TIK...

Dediğim gibi dünya aslında güzel bir yer içinde çocuklar varsa eğer....

21 Ekim 2013 Pazartesi

HANİ BAZEN

Yokluğun acısına sığınmak gibi 
selamsız sabahlara uyanmak.
Sesini duymamak yüzünü görmemek
içini acıtan bir yalnızlık şarkısı gibi.

Hani bazen 
dersin ya
KEŞKE!!
ve bitmeseydi yaşananalar...

Issızlığın yürek kanatır bilmezsin
sen sana uzak değilsin çünkü
ve anlamazsın
nesli tükenmekte olan bir aşkın döngüsünü...

Bedensiz bir ruhtur dolanan ortalıkta
canı acıyan kolu kanadı kırılmış bir ruh!!!
Öylesine böylesine gelmişine geçmişine
Deli divane olmuş kaybolmuş...

Hani bazen
dersin ya
KEŞKE!!
ve böyle olmasaydı hiç birşey...


                                                  21.10.2013/Sevda/Yalova


11 Ekim 2013 Cuma

BAYRAM

               


Bayram kutlaması için henüz erken farkındayım ama yarın memlekete doğru uzun bir yolculuğa çıkıyorum.Düğündü, dernekti,bayramdı derken internette takılma şansım olmayacak...Şimdiden bayramınız kutlu olsun....

GÖZDE KANSU

                                 

Arkadaş bu kadınların kılı tüyü memesi orası burası ne kadar dert oldu erkek milletine...
Aklı malum bölgelerinden başka yerde çalışmayan erkeklerin dayatmaları yüzünden bu gencecik kız işinden gücünden oldu...
Ayrıca bir insanın sizinle aynı paralelde düşünmesini, inanmasını, zevk sahibi olmasını nasıl beklersiniz?Herkesin kendi yaşam tarzı olamaz mı?Sen sevmedin diye belki benim sevdiğim bir şeyi neden yok ediyorsunuz ve size bu hakkı kim veriyor....


Foto:Hürriyet Gazetesi

8 Ekim 2013 Salı

Teknoloji Harikası Yataklarda Büyük İndirim...

İyi uykunun, sağlıklı yaşamın olmazsa olmazlarından biri olduğuna inanan İşbir Yatak, herkes sağlıklı uyusun diye yaptığı Büyük İNDİRİM KAMPANYASI ile 2013 yılına damgasını vurdu...

Yaşamımızın 3’te birini uyuyarak geçiriyoruz…

Uyku, nefes almak, yemek yemek ve su içmek gibi sağlıklı bir yaşam için vazgeçilmez bir zorunluluktur. Vücudun kendisini yenilediği dönemdir. Bu yenilenmeye izin vermezseniz bedeniniz ruhunuzdan önce yaşlanır. İyi yaşamanın, huzurlu ve sağlıklı olmanın yolu, her şeyden önce iyi bir uykudan geçer. İyi bir uyku içinse doğru yatağı seçimi çok önemlidir. Doğru bir yatak, vücudun doğal omurga eğrisini korumasına yardımcı olurken, yanlış seçilmiş bir yatakta uyumak, kaslar, sinirler ve damarlar üzerinde baskı yaparak bel ve sırt ağrılarının oluşmasına neden olabilir. Yaşamımızın 3’te birini geçirdiğimiz uyku ortamı aslında en fazla yatırım yapmamız gereken alanlarından biridir.

İşbir Yatak, uyku sağlığının sağlıklı yaşamın vazgeçilmezlerinden olduğu inancıyla, yatak ve uyku konforuna dair kaliteli, sağlıklı ve teknolojik ürünler üretiyor. İlk olarak NASA tarafından geliştirilen viskoelastik malzemeyle, 5 yılı aşkın ar-ge faaliyetlerinin ardından, yatak sektöründe devrim niteliğindeki “VİSKOELASTİK AKILLI YATAK VISCOSTAR”ı üreten İşbir Yatak uyku sektörüne kazandırdığı diğer teknolojilerle de, Türkiye’de yatak sektöründe kalite ve sağlık bilincinin hızla ilerlemesinde önemli role sahip.

Güne dinlemiş, dinç, keyifli ve mutlu hissederek başlamak için kaliteli uykuyu seçin...

Son yıllarda uyku konforuyla ilgili artan sağlık bilinciyle birlikte tüketici eğilimlerinin değişim gösterdiği gözlemleniyor. Günümüzde artık tüketici yatmak için herhangi bir yatak seçmek yerine, özellikleriyle kişisel ihtiyaçlarına en doğru çözüm olacak bir ürün seçmeyi tercih ediyor. Tüketiciler, yatağın bir sağlık ürünü olduğu farkındalığı ile, tercihini, ucuz ve sağlıksız ürünlerden, özellikli ürünlere kaydırmaya başlamış durumda.

Sağlıklı bir uyku için gereken tüm teknolojiler İşbir Yatak’ta…

İşbir Yatak, misyon olarak benimsediği, “dünyada gelişen teknolojiyi sektöre adapte etme” ilkesi doğrultusunda, ürettiği üstün teknoloji yataklar ile sağlığına ve konforuna önem verenlerin birinci tercihi. Kullandığı “açık hücreli visko teknolojisi”, sadece İşbir Yatak için Türk mühendisleri tarafından üretilen patentli “polimer yay teknolojisi”, tüm yataklarda kullanılan ve ultra hijyen sağlayan lisanslı “Quallofil® Allerban®” dolgu teknolojisi, yatakların lavanta kokmasını ya da A,C ve E vitamini deposu olmasını sağlayan özel “nanoteknoloji” ile üretilmiş yatak kumaşları, anti-stres etkiye sahip yatak, at saçı yatak, hindistan cevizi özlü yatak, masaj yapan yatak, sporcular için özel nem tutmayan, dolayısıyla uykuda terleme sorunu önlemeye yardımcı olan yatak, yatak kliması gibi yeniliklerle, her anlamda ve her zaman pazarda yatak modasının öncüsü konumunda.

Teknolojik yatak denince akla ilk olarak İşbir Yatak geliyor....

İşbir Yatak, gerek yurtiçinde gerekse yurtdışında konusunda uzman kurum ve kuruluşlarla işbirliği halinde olmaya devam ediyor ve ürünlerinde kullandığı tüm teknolojileri laboratuvarlarda test ettirip sertifikalandırıyor.

İşbir Yatak’tan “herkes sağlıklı uyusun” diye, yatak sektöründe yıla damgasını vuran büyük İNDİRİM KAMPANYASI

*VISCOSTAR Viskoelastik Akıllı Yataklarda %30 (ErgoPlas Polimer Yaylı Viskoelastik Akıllı Yatak hariç), Pocket Spring Paket Yaylı Yataklar (Elite Pocket Ergonomik Ortopedik Paket Yaylı Yatak hariç) ve Lateksit Ergonomik Yaysız Yatak grubundan CocoDream Hindistan Cevizi Lifli Organik Yatak ve Troia At Saçı Yatakta %20 indirim yapılmaktadır. Diğer tüm yataklarda (Açelya, Ekoyat ve bebek yatakları hariç) tek kişilik yataklara 1 adet, cift kişilik yataklara 2 adet Promed yastık bedelsiz olarak verilmektedir. Kampanya, 1 Eylül – 31 Ekim 2013 tarihleri arasında kampanyaya katılan İşbir Yatak Uyku Merkezleri’nden yapılan alışverişlerde geçerli olacaktır.

**Görselde, kampanya kapsamındaki Comfort Viskoelastik Akıllı Yatak kullanılmıştır.

***Görselde belirtilen fiyat Comfort Viskoelastik Akıllı Yatak için tavsiye edilen KDV dahil peşin fiyattır. Bu tutara baza ve başlık dahil değildir. (Görseldeki baza seti: Neruda Set – Döşeme: efes – Renk: antrasit düz )

Unutmayalım... Hayatta bize sunulmuş en güzel hediye, yeni bir güne uyanmaktır...

İşbir Yatak


Online sipariş verebileceğiniz web sitemiz: www.isbiryatak.com

Bizi takip edin, kampanyalardan ve yeni ürünlerden ilk siz haberdar olun.
www.facebook.com/isbiryatak
www.twitter.com/isbiryatak


Bir bumads advertorial içeriğidir.

FİLM / BLACK

Uzun zamandır merak ettiğim bir filmi sonunda izledim.

 • Black, 2005 Hint yapımı film. Sanjay Leela Bhansali yönetmen. Film iki saat sürüyor.Baştan sona çok keyif aldığımı söyleyemem pek çok sahne gereksiz uzatılmış, abartılmış geldi bana.
  Ama bir çok sahnede de gözyaşlarıma hakim olamadım.
  Arada kaldım.Hikaye çok güzel.Bilmediğimiz bir dünyayı anlatma çabasında.Fakat ben yönetmen olsam daha sıcak daha yoğun verirdim duyguyu.
  Hint sinemasının en önemli sanatçılarından Amitabh Bachchan başrolde.Hem kör hem sağır hem dilsiz bir kıza hayatı öğretmeye çalışan bir öğretmen rolünde.Kesinlikle çok başarılı. Kör kızı oynayan Rani Mukerji etkileyic olmaya etkileyici ama sanki olmamış gibi.Bilemedim.
 • Aynı filmin Uğur Yücel ve Beren Saat'li versiyonu Benim Dünyam biliyorsunuz bu yıl çekildi.Onu da izlemek istiyorum.Ne kadar farklı ne kadar benzer görmek istiyorum. İyi seyirler... • 4 Ekim 2013 Cuma

  HAREKET ET

  3 Ekim Dünya Yürüyüş Günü etkinlikleri kapsamında kurum arkadaşlarımla birlikte etkinliklere katıldık.Yürüdük...Yeşil saha da spor yaptık...Daha doğrusu onlar yaptı ben fotoğraf çektim...Ama deklanşöre basmakta spor sayılır:=))

  3 Ekim 2013 Perşembe

  KALP TEMİZLİĞİ

                             
  Ancak Allah'a selim bir kalp ile gelenler başka. (O gün) Cennet takva sahiplerine yaklaştırılır. (Şuara Suresi, 89, 90)

  Bir kaç gündür sıkıntılıyım...Çok istediğim bir şey var ve ona ulaşmak için Allah'a dua etmekten başka yapabileceğim bir şey yok...Biliyorum ki Rabbim'den istersem O eninde sonunda isteğimi bana ulaştıracaktır.

  Benim bu istediğim şey o kadar önemliymiş ki isteyen başka arkadaşlar işi sadece duaya bırakmayıp çeşitli insanlar aracılığı ile oldurmaya çalışmışlar kendi adlarına...Ve oldurmayan Allah oldurmaz misali sadece benim dileğim kabul oldu...Kurban olduğum Rabbim benim duamı kabul etti...

  Kalbim temiz...ben biliyordum zaten ama tescillenmesi beni çok mutlu etti hem de çok.............  1 Ekim 2013 Salı

  UMUT

                                            
   Oyuncak arabamın hep
  bir tekeri kırık olurdu.
  Asla düz gitmez,
  Savrulur dururdu…

  Yıllar sonra ayaklarım,
  arabamla aynı yolu tuttu.

  Küçük olmadı hayallerim hiçbir zaman.

  Daha minnacıkken ellerim,
  Dünyayı tutmayı hayal ederdim.

  Behrengi’nin Küçük Kara Balığı var ya!
  İşte o,
  Bendim.

                                             29.06.2009/Yalova/Sevda