30 Temmuz 2012 Pazartesi

ACI

Biliyorsunuz tatilimiz oldukça yoğun ve yollarda geçmişti. Mola yerlerimizden, ve neler neler gördüklerimizden sizlere bahsetmiştim. Az önce aldığım bir haber sonrasında gezilen görülen yerlerden çok tanışıklıkların anlatılması gerektiğine kanaat getirdim. Ve işte huzurlarınızdayım.

Şu anda Yalova semalarında yatsı namazı yükseliyor. İftarımızı yaptık. Çayımızı içtik. Ordan burdan sohbet ederken çalan bir telefon acı haberi bizlere iletti.

Ardahan!da Nakala Köy'de eşimin bir akrabasında iki gün misafir olmuştuk. Kaldığımız evin bizim dışımızda birde yaşlı tonton bir nene misafiri vardı. Sürmeli Dursun....

Nene o kadar hayat doluydu ki anlatamam size. Müthiş bir coşku, bitmeyen bir enerji ile bizlere hayattan, ordan burdan hikayeler anlattı. Hatta bir akşam üstü o kadar çok anlattı ki nefes almak için durup durmadığını düşünmeye başladık:)
Beni beğenmişti. Eşime

-iyi gelin bulmuşsun.Ojesi yok, makyajı yok. Hal hatır biliyor, aferin demişti.

En son vedalaşacağımız gece arabada taşıdığımız semaver ile çay yapmıştık. Nene semaver çayını çok severmiş. Geçti başına, odun attı semavere. -ohh ne iyi ettiniz dedi.
Kana kana çayımızı içtik. O sırada eşim fotoğraf çekiyordu.Durun size bir ilahi söyleyeyeim dedi.Kamerayı açtık ve bize "Şol cennetin ırmakları" ilahisini söyledi.Ardından da bunu seyreden herkese selam olsun, Allah'a emanet olun dedi.Kapattık.
-Kimseye gösterme ha oğlum,namahremdir demeyide ihmal etmedi.

Tatilimiz bitti.Vedalaştık.Biz evimize geldik.O kadar etkilenmişisz ki gördüklerimizden çok annemlere Sürmeli neneyi anlatıp durduk.

İşte o nene bugün sabaha karşı dönüş yolunda trafik kazası sonucu hayatını kaybetmiş.Yanında da kızı ve damadı ile birlikte.
İçimiz acıdı.Ölüm tabi ki hak ama o kadar coşkuluydu ki.İnanmak gerçekten çok zor oldu.
Allah gani gani rahmet eylesin.Hepsinin mekanı cennet olsun.

NOT:Bu yazının önsözü şudur.İnsan daha önce hiç görmesede, sadece hayatının iki gününü beraber geçirsede bazı insanlar izlerini bırakabiliyorlar sizlere.Anlayışlı,saygılı ve sevgi dolu olmak gerekiyor.Herkese karşı.Çünkü yarın  ne getirecek kimse bilmiyor.Maalesef....